چند غذای خوشمزه برای بچه‌ها

چند غذای خوشمزه برای بچه‌ها

شهرزاد:چند پیشنهاد برای درست کردن غذاهای سرشار از میوه‌ها و سبزیجات به شما می دهیم.

 

چند غذای خوشمزه برای بچه‌ها - تصویر 1

 

ماکارونی با پنیر

 

این غذا میان بچه‌ها پرطرفدار است. پس چرا غذایی را که آن‌ها دوست دارند، با افزودن مقداری طعم، رنگ و مواد مغذی، به آن‌ها ندهیم؟! شما می‌توانید به سادگی، سبزی مورد علاقه خود را به این غذا افزوده و آن را مانند همیشه آماده کنید. مثلا می‌توانید مقداری نخود فرنگی، لوبیا سبز یا هویج را با ماکارونی و پنیر بپزید.

 

 

پیتزا

 

می‌توانید پیتزای پنیر مورد علاقه خود را با افزودن مقداری آناناس خرد شده، پره‌های فلفل‌دلمه‌ای قرمز، نارنجی، زرد یا سبز، کلم‌بروکلی یا انواع قارچ‌ها، پیتزای زیباتر و سالم‌تری درست کنید.

 

 

پوره سیب‌زمینی

 

وقتی می‌توانید مقداری هویج پخته رنده شده، لوبیا سبز و کدو حلوایی پخته له شده را به پوره سیب‌زمینی خود اضافه کنید و مواد مغذی بیش‌تری مصرف کنید، چرا آن را ساده می‌خورید؟!

 

 

پاستا

 

این بار پاستا یا لازانیای خود را با انواع سبزیجات درست کنید. مثلا پاستا با طعم اسفناج، سس آن را با سبزیجات رنده شده مانند قارچ، کدو حلوایی یا هویج تهیه کنید.

 

 

کباب‌های گوشتی

 

تکه‌هایی از میوه تازه مانند آناناس یا سبزیجات را به کباب‌های گوشتی خود اضافه کنید یا کباب‌ها را با انواع سبزیجات مانند انواع فلفل‌ دلمه‌ای‌ها، قارچ، کدو حلوایی و گوجه‌فرنگی به سیخ بکشید و کباب کنید.

 

 

ماست کم‌چربی

 

شما می‌توانید به سادگی، با افزودن میوه‌های تازه، فریز شده یا کمپوت میوه‌هایی مانند آناناس، توت‌فرنگی و مرکبات به ماست ساده، از یک میان‌وعده سالم، یک نوع سالم‌تر و خوشمزه‌تر آن را درست کنید! پس، از میوه‌های فصل بهترین استفاده را بکنید.

 

پاستا
ماکارونی
کباب
کودکان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه