«جان مادرلی» کار جالبی کرده است، او که مؤسس سایت «شودان» -موتور جستجو وسایل متصل به اینترنت دنیا- است، در عرض کمتر از پنج ساعت با پینگ کردن آدرس‌های آی‌پی و گرفتن پاسخ از آنها سعی کرده است که نقشه‌ای خوب از وسایل متصل به اینترنت درست کند.

یک پزشک: «جان مادرلی» کار جالبی کرده است، او که مؤسس سایت «شودان» -موتور جستجو وسایل متصل به اینترنت دنیا- است، در عرض کمتر از پنج ساعت با پینگ کردن آدرس‌های آی‌پی و گرفتن پاسخ از آنها سعی کرده است که نقشه‌ای خوب از وسایل متصل به اینترنت درست کند.

نقشه‌ای از همه دستگاه‌ها و گجت‌های متصل به اینترنت دنیا

بدیهی است که پینگ کردن همه وسایل از نظر تکنیکی ممکن نیست، چون بعضی از دستگاه‌ها در حالت کشف‌نشدنی هستند یا پاسخ به پینگ در آنها غیر فعال شده است، اما به هر حال نقشه زیاد می‌تواند برآوردی از تعداد وسایل متصل به اینترنت در دنیا باشد.

این نقشه شباهت زیادی به نقشه‌ای دارد که سال پیش توسط محققان ناشناس ایجاد شده بود، آنها با استفاده از botnet شبکه‌ای از نیم میلیون کامپیوتر لینوکسی هک شده ساختند و با پینگ کردن از طریق این شبکه، نقشه‌ای مشابه را ساختند. نقشه‌ای که فعالیت وسایل متصل به اینترنت را در طی ۲۴ ساعت نشان می‌دهد.

چیز تأمل برانگیز در این میان البته وضعیت نقشه روی ایران است که نشان می‌دهد ایران حتی در مقایسه با کشورهای منطقه هم وضعیت مناسبی از نظر اینترنت ندارد.

نقشه‌ای از همه دستگاه‌ها و گجت‌های متصل به اینترنت دنیا

امید اندکی داریم که با فعال شدن نسل سوم اینترنت توسط اپراتورهای مختلف، وضعیت اینترنتی ایران به سامان‌تر شود و ما بتوانیم به میزان کمی هم که شده روی نقشه‌های اینچنینی یا در آمارگیری‌های مختلف، وضعیتی آبرومندتر داشته باشیم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه