دست کم ۳۱ تن در پی فوران ناگهانی کوه آتش فشان "اونتاکه" در مرکز ژاپن جان باختند به هنگام فوران این کوه بیش از ۲۵۰ کوهنورد در دامنه آن حضور داشتند.

فرارو: دست کم ۳۱ تن در پی فوران ناگهانی کوه آتش فشان "اونتاکه" در مرکز ژاپن جان باختند به هنگام فوران این کوه بیش از ۲۵۰ کوهنورد در دامنه آن حضور داشتند.

به گزارش منابع خبری، دولت ژاپن حدود پانصد نیروی نظامی و امدادگر را برای کمک به افرادی که بر اثر این حادثه طبیعی گرفتار شده بودند، به منطقه اعزام کرد.

پلیس ژاپن می گوید 31 نفر بر اثر نارسایی قلبی و ریوی جان خود را از دست داده اند. تصاویر ضبط شده به کمک بالگرد های امدادی نشان می‌دهد که قله کوه و منطقه‌ای گسترده در اطراف آن با لایه‌ای از خاکستر پوشیده شده است. نجات  یافتگان می‌گویند هنگام وقوع حادثه سنگ و صخره به پایین سقوط می‌کرد.

فعالیت گروههای امداد برای نجات گردشگرانی که به دلیل فوران قله آتشفشان اونتاکه در پناهگاهها و دامنه قله گیرافتاده اند همچنان ادامه دارد. خروج گاز غلیظ گوگرد و خاکسترهای آتشفشانی تنفس را برای کسانی که در دامنه قله اونتاکه گیر افتاده اند دشوار کرده است.

قله اونتاکه در ژاپن با ارتفاع بیش از سه هزار متربالاتر از سطح دریا روز گذشته فوران کرد. کوه اونتاکه  با 3067 متر ارتفاع در دویست کیلومتری غرب توکیو قرار دارد ، آخرین فوران این کوه در سال ٢٠٠٧ بوده است. عکس های گتی ایمیج از فوران این آتشفشان را در زیر می بینید.

(تصاویر) فوران ناگهانی آتشفشان در ژاپن
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه