صبحانه سریع و سالم برای بچه‌ها

صبحانه سریع و سالم برای بچه‌ها

یافتن زمان برای تهیه صبحانه‌ بچه‌ها و اینکه چه درست کنیم که بچه‌ها بخورند تا انرژی آنها را حفظ کند و همه‌ شرایط را دارا باشد شاید سخت به نظر بیاید. اخبار خوب می‌گویند که شما مجبور نیستید هر روز صبح یک وعده کامل تدارک ببینید. آنچه مهم است این است که کودک شما در قبال خوردن کمی ماده‌ غذایی انرژی‌اش تأمین شود بفرمایید! چند راه ساده برای آنچه شما نیاز دارید، زمانی برای تأخیر نیست، صبحانه در چند دقیقه:

 

بسته‌های شکلاتی حاوی دانه‌های مغذی که پر از دانه‌های غلات و فیبر است و منبع عالی انرژی و دی هیدرات کرین است. مطالعات نشان داده که بچه‌هایی که باهوش‌ترند سلول‏های مغزشان به طور مداوم نیاز به فراهم کردن دی هیدرات کربن دارد.

 

دانه‌های غلات با کره بادام‌زمینی، دانه‌های غلات کامل مثل گندم و جو چاودار فیبر بیشتری نسبت به نوع پهن آن و انواع تخم‌ها و دانه‌ها دارند. کره بادام زمینی منبع عالی پروتئین است و چربی طبیعی موجود در آن باعث مسدود شدن رگ‌ها نمی‌شود.

 

کیک با سبوس جو، با بیشترین میزان فیبر و کمترین مقادیر چربی نسبت به کیک توت‌فرنگی دارد کیک سبوس جو مقادیر قابل توجهی پتاسیم و منزیم را هم تأمین می‌کند.

 

میوه ـ سیب‌ها مقادیر زیادی فیبر و تازگی دارند موزها بالاترین میزان پتاسیم را در میان میوه‌ها دارند. پتاسیم ماده‌ی معدنی لازم برای بچه‌ها که در طول روز و فعالیت بدنی‌شان آن را زیاد مصرف می‌کنند و برای ثابت نگه داشتن قند خوب بچه‌ها، تنها یک برش آن کافی است میوه‌ها سموم اضافی را دفع می‌کنند.

 

خوردن و دویدن با وعده‌های غذایی 2 دقیقه‌ای

 

مخلوط کردن پرتقال و موز،‌ آب پرتقال، ماست بدون چربی یا کم چربی و یا یک موز تمام آن چیزی است که شما برای مخلوط کردن و درست کردن یک طعم لذت‌بخش لازم دارید که سرشار از هیدروکربن‌ها ویتامین‌ها، مواد معدنی و کلسیم هم هست.

 

یک موز را در مخلوط کن له کنید مقداری توت آبدار سیاه یا آب سیب و یک مشت پُر از توت‌های یخ‌زده را به آن اضافه کنید تا ترکیبی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها بدست بیاورید آنتی‌اکسیدان در سلولها به ماده ضد سرطان تبدیل می‌شود.

 

در کنار اینها باور کنید یا نه کیوی به‏عنوان یک منبع اصلی آنتی‌اکسیدان در مطالعات شناخته شده است، پوست یک کیوی را بکنید آن را درون مخلوط‌کن خرد کنید یک موز اضافه کنید با مقداری آب سیب و مقداری از انواع توت مورد علاقه‌ی کودکتان و لذت ببرید!

 

سالاد میوه: یک ظرف بزرگ سالاد میوه در روز تعطیلی فراهم کرده و در طول هفته آن را مصرف کنید. هر بار یک ملاقه کوچک ماست به هر وعده برای دریافت کلسیم و پروتئین اضافه کنید.

 

تُست‌های لذت‌بخش: کلوچه‌های فریز شده را در مدت‌های طولانی می‌توان استفاده نمود. انواعی از غلات کامل را انتخاب کنید که فیبر بیشتری دارند و آنها را با قطعات و برش‌های موز یا انواع توت‌ها سرو کنید.

 

10 دقیقه برای نگه‌داشتن: ریختن روی تکه‌های کوچک

 

تجربیات می‌گویند که صبحانه‌های سالمتر از میان  شیر کم چربی یا بی‌چربی انتخاب می‌شوند ترکیبی کوچک با کلسیم زیاد. چربی کم و اگر شما انواع غلات کامل را انتخاب کنید سرشار از فیبرخواهد بود بعلاوه این روزها غله‌ها با مواد غذایی مهم تقویت می‌شوند مثل ویتامین B (فولیک اسید) بگذارید کودک هر کدام که بیشتر دوست داشت انتخاب نماید ولی او را راهنمایی کنید تا نوعی را که از شکر پوشیده نشده انتخاب کند و در عوض تشویقش کنید که  غله و شیرش را با موز یا میوه‌های دیگر شیرین کند.

 

در کنار کاسه‌ی او یک لیوان بلند آب میوه بگذارید ویتامین C موجود در آن به جذب آهن در بدنش کمک می‌کند  غله و شیر با شکر کم عالی است  فیبر زیاد برگه‌های گندم یا جو (صبحانه مخصوص قهرمانان ورزشی) برگه‌های گندم یا جو کامل برگه‌های غلات کامل با کمترین مقدار شکر و بیشتر میزان فیبر.

 

دانه‌های انگور بدون هیچ شکر اضافی و غلات گرد عالی و در نهایت می‌توانید برگه‌های ریز جو یا گندم را 1 دقیقه در ماکروویو بپزید و کاسه‌ای پر از فیبر و انتخابی عالی برای زمستان داشته باشید.

صبحانه
دانه
مغذی
گندم
غلات
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه