در سال 2015 جشنواره سالانه موسیقی پکن در منطقه پینگ گو در «پارک موسیقی مدو، دهکده موسیقی چین» در مساحتی حدود 260.000 متر مربع برگزار شد.

وبسایت رادیو چین: در سال 2015 جشنواره سالانه موسیقی پکن در منطقه پینگ گو در «پارک موسیقی مدو، دهکده موسیقی چین» در مساحتی حدود 260.000 متر مربع برگزار شد. بیش از 40 گروه موسیقی از سراسر جهان به همراه طرفدران خود 3 روز پی در پی از سبک های مختلف جز، راک و کلاسیک و آوازهای محلی لذت بردند.

پس از 6 سال برنامه ریزی و ساخت و ساز، سرانجام دهکده موسیقی انتظارها را به پایان رساند. این جشنواره که یک جشنواره بین المللی موسیقی است، کمپ بین المللی تابستانه موسیقی نوجوانان و شاخه های دیگر موسیقی را شامل می شود؛ همچنین علاقه مندان به ساخت آلات موسیقی می توانند مراحل ساخت و تولید ساز مورد علاقه خود را در این دهکده تماشا کنند.

پروژه دهکده موسیقی در «پینگ گو» توسط دولت برنامه ریزی شده تا به کمک آن فرهنگ و آداب روسم چین بیشتر معرفی شود. در سال 2010 شهرداری چین در کنفرانس مطبوعاتی به طور رسمی افتتاح این دهکده موسیقی که به منظور گسترش فرهنگ و خلاقیت چین بر پایه موسیقی تاسیس شده است را اعلام کرد.

«منسیوس» فیلسوف چینی سده چهارم و پیرو کنفسیوس می گوید: "بهتر است در جمع از موسیقی لذت برد تا در تنهایی".

این جمله را می توان در دهکده موسیقی چین به خوبی درک کرد، عمومی بودن این دهکده گویای محبوبیت آن است و طرح اولیه ای برای آینده بهتر موسیقی به شمار می رود.

دهکده موسیقی چین

در اوایل دهه 80 پینگ گو در شمال شرقی پکن به دلیل ساخت و صادرات آلات موسیقی از جمله باس، آرهو (ساز زهی چینی) و دیگر سازها به 40 کشور در سراسر دنیا شهرت زیادی داشت. ویولن از جمله سازهایی است که با طراحی ظریف، زیبا و قیمت مناسب به شهرت پینگ گو افزوده است. سالانه 300.000 ویولن یعنی یک سوم ویولن جهان در این دهکده ساخته می شود.

به طور کلی این دهکده از چهار بخش تولید موسیقی، تجارت موسیقی، اجرا و آموزش موسیقی تشکیل شده است که یک چرخه توسعه یافته و پیشرفته از موسیقی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

تا کنون 5 دوره فستیوال موسیقی بین المللی در این دهکده برگزار شده است. این فستیوال نماد این دهکده بوده و بزرگ ترین و پرهیجان ترین فستیوال موسیقی پکن به شمار می رود .

هر سال در ماه مه این فستیوال در چمنزار سرسبز و وسیعی که در میان کوه ها و آسمان آبی احاطه شده میزبان علاقه مندان و طرفداران موسیقی از سراسر دنیا است. مساحت این چمنزار 260.000 متر مربع برابر با 36 زمین فوتبال است که 100.000 نفر را در خود جای می دهد. مهمانان می توانند در این دهکده چادر بزنند، بر روی خنکای چمنزار دراز بکشند و از موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرند.

در سال 2012 نخستین کمپ تابستانی بین المللی نوجوانان با بالاترین استاندارهای بین المللی با همکاری کمیته جوانان کمونیست شهرداری، دفتر فرهنگی شهرداری پکن، دولت پنگ گو و پشتیبانی گروه چاینا رولند برگزار شد که هدف آن خلق گروه های کوچک نابغه موسیقی در سراسر جهان، آموزش و معرفی آن ها به جهان بود.

دهکده موسیقی چین

بیش از 350 علاقه مند موسیقی از شهرهای مختلف از جمله پکن، شانگهای، تیان جین و گوانجو در این کمپ شرکت کردند که جوان ترین آن ها تنها 3 سال و بزرگ ترین آن ها 19 سال داشت. همه از مهارت های موسیقی خوبی مانند نواختن ساز، صدا و حرکات موزون برخوردار بودند.

دهکده موسیقی چین با جهانی کردن برنامه هایی مانند فستیوال موسیقی بین المللی، برگزاری کنسرت ها و کمپ بین المللی نوجوانان خود را به دنیا معرفی کرد و امروز بر روی سکوهای بلندی در جهان قرار گرفته است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه