بیوگرافی محسن چاوشی

بیوگرافی، زندگینامه ی کامل و عکس هایی از محسن چاوشی

 

محسن چاوشی حسینی 8 مرداد 1358 در خرمشهر متولد شد.

محسن چاوشی اصالتا کرد است که با توجه به شرایط کاری پدرش که کارمند شرکت نفت بود به خرمشهر مهاجرت کردند و محسن در خرمشهر متولد شد. او پس از دریافت دیپلم حسابداری و اتمام دوره سربازی، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه موسیقی در سال 1382 با آلبوم نفرین آغاز کرد، از وی تا کنون بیش از 150 قطعه موسیقی شنیده شده‌ است که شامل 10 آلبوم و نیز چندین تک آهنگ است.

او خواننده ترانه‌ های فیلم سنتوری از ساخته‌ های داریوش مهرجویی بوده است.

از زمان پخش آلبوم نفرین تا به امروز شایعات زیادی مبنی بر برگزاری کنسرت توسط چاوشی شنیده شده است و عده‌ای دست به سو استفاده‌ های این چنینی زده‌اند. محسن چاوشی دلیل بر‌گزار نکردن کنسرت را نداشتن مجوز و امکانات کم معرفی می‌کند.

با این حال، در اردیبهشت سال 1388 طی نامه‌ای به هوادارانش اعلام کرد در حال جمع کردن بند و نوشتن پارت است و کنسرتی بعد از پخش آلبوم ژاکت بر‌گزار خواهد کرد اما بعد از گذشت مدتی از آن زمان و بیرون آمدن ژاکت این اتفاق رخ نداد و تاکنون رخ نداده است.

جوایز

در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی کرافیلم جایزه بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاووشی و اردوان کامکار برای فیلم سنتوری رسید.

در جشنواره حافظ جایزه بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاووشی برای فیلم سنتوری رسید.

در نخستین جشنواره سالانه موسیقی ما جوایز بهترین آهنگسازی پاپ، بهترین آلبوم پاپ (من خود آن سیزدهم)، بهترین ترانه پاپ (غلط کردم غلط)، بهترین کاور آلبوم (کاور من خود آن سیزدهم) و بهترین تیتراژ (واسه آبروی مردمت بجنگ) به همراهی فرزاد فرزین در بخش مردمی به محسن چاووشی تعلق گرفت.

دانستنی هایی درباره ی محسن چاوشی:

وی فرزند پنجم خانواده بوده و دارای دو خواهر و سه برادر است.

محسن چاوشی متاهل بوده نام همسرش اسپاکو یوسفی می باشد این دو دارای یک پسر به نام زانکو هستند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه