دوستی یک قلاده شیر بامحیط بان جوان به تصاویر پربازدید شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

فرارو: دوستی یک قلاده شیر بامحیط بان جوان به تصاویر پربازدید شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

این شیر ماده که «سیرگا» نام دارد چنان رابطه دوستانه ای با «والنتین گرونر»، محیط بان 27 ساله دارد که به همبازی او تبدیل شده است. سیرگا در پی تصویرهای منتشر شده در سال 2014 به یکی از پربیننده ترین ستاره های فضای اینترنتی تبدیل شد. این حیوان اکنون در حال یادگیری شکار کردن است و تصاویری از او در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که تا کنون بیش از پانزده میلیون بیننده داشته است.

 سیرگا در یک مزرعه در صحرای کالاهاری در بوتسوآنا به حال خود رها شده بود و گرونر که یک دامپزشک است تلاش کرد او را به زندگی بازگرداند. به گرونر که در «طرح حیات وحش مودیسا» کار می کند، اجازه داده شد تا با پرورش این قلاده شیر، آن را از مرگ نجات دهد. گرونتر آلمانی، این شیر حدود 150 کیلوگرمی را از دوره نوجوانی آموزش داده است و اکنون مشغول آموزش شکار کردن به اوست. او سعی می‌کند سیرگا را به تدریج به حیات وحش بازگردانند و از مراحل این کار فیلم مستندی نیز می سازند.
 
هدف از این فیلم این است که نشان دهند چگونه یک قلاده شیر سرگردان و در حال مرگ، اکنون به لطف این دوستی با انسان، قوی و قدرتمند شده است. اکنون پس از سه سال از آن دوره، آنها به زوجی جدانشدنی تبدیل شده اند به طوری که هر بار که گرونر در ورودی محوطه نگهداری سیرگا را باز می کند سیرگا به آغوشش می پرد.

آموزش شکار محیط بان به شیرماده
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه